Připomínám opět, že jde o můj názor a vyvozený závěr nemusí být obecně platnou pravdou. Přesto čtěte dál.
To hlavní, co může tuto teorii přikrmit, je fakt, že s Magic Mouse si v Lionu neužijete tolik srandy a nabídka gest je omezená. Což je naprosto logické vzhledem k velikosti obou zařízení.
Další důvod jsou lidé, kteří vidí v technologii multitouch středobod vesmíru firmy Apple. A myslí si, že Magic Trackpad plně nahradí myš. Zpět na zem. Je to sice strašně fajn hračka, která má velikou dotekovou plochu a umí multitouch, ale nikdy nemůže ve 100% případů nahradit myš. Analogie s dotekovými telefony, kterých se prodává ohromné množství, ale stejně se najdou lidé, kteří si koupí Blackberry nebo jiný telefon s tlačítky. Protože vyřizování stovky mailů denně prostě není pro dotykáč to pravé ořechové, ale na druhou stranu to není nemožné. A proto bude hodně grafiků, muzikantů a video střihačů dál používat myš.Závěrem: Apple by udělal chybu, kdyby Magic Mouse zabil, protože se najde hodně lidí, kteří ji chtějí a ovládání myší jim vyhovuje na 100%. Apple si s Lionem možná udělal hezkou reklamu na Trackpad, protože o něm začíná uvažovat stále více lidí. S Magic Mouse nevyužiji všechny vymoženosti a s Trackpadem zase nemůžu dělat vše. Takže asi budu muset vlastnit oboje. Pokud takto uvažuje více lidí, bude mít Apple na Trackpadu hezký vývar.











3 komentářů:
No já si ho chci jít právě koupit... tak nevim nevim... :-) Pokud sezenu nejaky stilus co bude reagovat i na tohle tak asi nebudu mit co resit, na tu grafiku je to proste slozitejsi.
Já mám magic mouse skoro rok a trackpad mě moc neláká. Kdyžtak dejte na mail nějaký report, jestli to stojí za to, nebo ne? Zkušenosti a tak. Případně to pak můžeme publikovat.
Zatím jsem neměl tu čest, ale představa, že mám na stole tablet i trackpad mi připadá zvláštní. Kdyby se podařilo udělat Applu s Wacomem hybrid - plnohodnotný tablet se všemi těmi gesty, ze kterých většinu nepoužiju, to by byla jiná.
Okomentovat