Samotný Apple se při představení nechal slyšet, že nespouští jen další službu, ale startuje strategii pro další dekádu.
iCloud byl spuštěn krátce po uvedení iPhonu 4s a operačního systému iOS 5, který je nutný pro práci s daty v oláčku. V současné době je možné pomocí této služby bezproblémově synchronizovat kontakty, maily, kalendáře a poznámky mezi iZařízením a Macem (dostupný je i klient pro Windows). Současný stav synchronizace dokumentů není zrovna ideální a DropBox u mě zůstává vítězem. Myšlenka photostreamu je v základu dobrá, až bude venku finální verze iOS 5.1 a bude možné fotky ze streamu mazat, začnu jej používat.
S iCloudem se také pojí služba zálohování celého iOS, iTunes in the Cloud, Find My Friends a Find My iPhone.
Určitě stojí za připomenutí, že základní 5GB prostor je k dispozici zdarma, za větší kapacitu úložiště je třeba připlatit nějaké to euro.
10 GB navíc - 16 € za rok
20 GB navíc - 32 € za rok
50 GB navíc - 80 € za rok











0 komentářů:
Okomentovat