Oficiální Twitter aplikace pro iPad

| 31. 7. 2011 |
Když vynechám Safari a e-mail klient, tak Twitter na svém iPadu využívám nejčastěji. Z toho důvodu mě napadlo, že vám ho představím, i když to není žádná novinka. Konkrétně se bude jednat o oficiální aplikaci, která se mi zdá ze všech odzkoušených nejlepší. 
 







Na začátek pár slov o samotném Twitteru. Myslím, že drtivá většina z vás má alespoň představu k čemu Twitter slouží. Není to jen další sociální sít, ale takzvaná “Mikroblogovací služba“. Není to o vašich fotkách ani profilech, zde si budete sledovat toho, kdo vás zajímá nehledě na přátelství a pozvánky. Je to vlastně výběr lidí nebo společností, jejichž názory stojí za přečtení. Nezvyklé je, že vaše tweety mohou mít maximálně 140 znaků.








 


Aplikace má příjemnou timeline, která se přehledně načítá, a vždy víte, kde jste skončili.

 V mentions se vám vždy zobrazí tweet, který je směřován vám, nebo ten ve kterém se o vás někdo zmínil.
Messages naopak umožňuje psaní zpráv, které ostatní uživatelé nevidí. Takové zprávy má například FaceBook.

Lists  obsahuje listy (seznamy) a ty si můžete vytvářet pro určité skupiny lidí.

Profile obsahuje jak vase bio a avatar, tak údaje o tom, kdo sleduje vás a koho sledujete vy. Můžete tam také najít tweety, které jste označili jako favorites.

V Search se dají vyhledat uživatelé, tweety i hashtagy.

Samozřejmě máte možnost přidávání tweetů a možnost různých nastavení jako notifikace apod.

Při roztažení dvou prstů na nějaké odpovědi, se vám zobrazí celá konverzace.

Velkou výhodou je integrace této aplikace v iOS 5. Pokud si v nastavení vyplníte přezdívku a heslo, tak můžete přidávat obrázky přímo z vašeho iPadu ve vteřině. Doufejme, že se dočkáme ještě větší a přijemnější integrace.





0 komentářů:

Okomentovat